Dotacja na spłatę kredytu hipotecznego – Słownik

Dopłata do kredytu hipotecznego to nieodpłatna płatność dokonywana w ramach realizacji programów federalnych mających na celu poprawę warunków mieszkaniowych określonych kategorii ludności. Jest przeznaczony zarówno na dokonanie pierwszej spłaty kredytu hipotecznego, jak i na spłatę długu.

Głównymi kategoriami obywateli Rosji, którzy mają możliwość otrzymania dotacji na spłatę kredytu hipotecznego, są młode rodziny (program „Młoda rodzina – mieszkanie w przystępnej cenie”), rodziny z dziećmi (kapitał macierzyński) oraz żołnierze kontraktowi (hipoteka wojskowa).

Dotacje są wydawane w różnych formach innych niż gotówka. Państwo rekompensuje część kosztów mieszkań, finansuje zakup mieszkania poprzez system akumulacyjno-hipoteczny, przekazuje środki na specjalne konto w funduszu emerytalnym, skąd mogą być przelewane do banków w celu spłaty pierwotnej spłaty kredytu hipotecznego lub spłaty zadłużenia.

Ponadto kraj wdraża różne resortowe i regionalne programy dopłat do kredytów hipotecznych. Większość z tych programów zakłada udział w nich obywateli, którzy są oficjalnie zarejestrowani w celu poprawy warunków mieszkaniowych i których dochody są niewystarczające do zakupu mieszkania hipotecznego na własny koszt.

Alexander Wiśniewski
Alexander Wiśniewski
Analityk finansowy z 8-letnim doświadczeniem
Rate author